PANDEMİ SONRASI EĞİTİMLERE TEKRAR BAŞLIYORUZ...

PANDEMİ SONRASI EĞİTİMLERE TEKRAR BAŞLIYORUZ...

PANDEMİ SONRASI EĞİTİMLERE TEKRAR BAŞLIYORUZ...
Tarih: 28 - Mayıs - 2020

2020 Yılı Mart ayından bu yana eğitime ara veren Motorlu Taşıt Sürücü Kursları 1 Haziran 2020 itibariyle tekrar hizmet sunumuna başlıyorlar.

Bu süreçte yeni dönem için kayıtlar alınmaya devam ederken; daha önceden kayıtlı adaylar da telafi eğitimlerine davet edilecek.

10 Kişi ile sınırlandırılan sınıf kontenjanları, sosyal mesafeyi korumaya yardımcı olurken, hijyen kurallarına da riayet edilerek çalışanların ve adayların sağlıklarının korunması amaçlanıyor.

Eğitim Araçlarımızda daha önceden her araçta bulunması gereken standart ekipmanlar vardı. Trafik seti, reflektör, ilk yardım çantası, yangın tüpü, kriko, stepne, bijon anahtarı gibi ekipmanlarımız bulunuyor ve sınav komisyonu bunları sınavda öğrencilere soruyordu. Artık buna ek olarak hijyen kiti adıyla bazı malzemelerin bulundurulması zorunlu hale getirildi. Hijyen kiti çantamızda eldiven, maske, ateş ölçer, streç filmi gibi malzemeler bulunuyor. Aracımızı kullanan sürücü adaylarının direksiyon, vites kolu, el freni ve sinyal kollarına direkt temas etmemesi için önlem alıyoruz. Her kursiyerin ardından bu gibi yerler streç filmi ile yeniden kaplanıyor. Öğrenci tıpkı teorik eğitimlerde olduğu gibi derse başlamadan önce usta öğretici tarafından ateş ölçerle ateşi ölçülüp daha sonra eğitime başlayacak.